سوالات متداول

آیا با وجود سامانه عدل ایران نیازی به خرید نرم افزار دادرس داریم ؟
سامانه عدل ایران یک بستری جهت ارسال اطلاعات و یا دریافت برخی موارد می باشد ، در ابتدا هر کاری و فعالیتی باید یک نرم افزار مناسب جهت آرشیو تخصصی و جستجوی امور روزمره داشته باشد که فقط نیاز به بایگانی فیزیکی نباشد و بتوانیم در هر لحظه به اطلاعات خود یا موکل یا پرونده ها دسترسی پیدا کنیم .

ثانیا فیلدها و اطلاعاتی راجب به پرونده داریم که اصلا در عدل ایران وجود ندارد و وکیل باید آن را نگه دارد .

ثالثا نرم افزار دادرس در خیلی از موارد به وکیل در ارسال و یا دریافت اطلاعات از عدل ایران کمک زیادی میکند که یک امکان بسیار گرانبها و بزرگی می باشد .
نرم افزار ویندوز روی چه سیستم هایی قابل نصب است ؟
نرم افزار نسخه ویندوزی و موسسات حقوقی داوری که اکثرا مورد استفاده دفاتر وکالت می باشد روی همه ویندوز ها قابل نصب و پشتیبانی می باشد .
نرم افزار دفاتر وکالت شامل چه نسخه هایی می باشد ؟
شامل نسخه های پایه ، نقره ای ، طلایی می باشد که به ترتیب دارای امکانات بیشتری می باشد و کاملترین نسخه آن ، طلایی می باشد که تمامی امکانات نرم افزار دفتر وکالت را دارا است .

موسسات حقوقی یا داوری باید از چه نسخه ای استفاده کنند ؟
نرم افزا نسخه موسسات با دفاتر وکالت فرق میکند و یکی از مهم ترین تفاوت آن تعداد وکلا و تعداد کاربران آن است که حداقل 5 نفر می باشد و به ازای وکیل یا کاربران بیشتر هزینه ای هم به قیمت پایه آن اضافه خواهد شد . در این نسخه ، قابلیت ورود پرونده های شبه قضایی و اداری را نیز دارد و می توان بر اساس وکلای مختلف گزارش تهیه کرد و عملکرد آنها را مقایسه کرد

جهت سفارش این نسخه به منوی مربوطه مراجعه فرمایید.
شرکت ها و ادارات باید از چه نسخه ای استفاده کنند ؟
نرم افزار نسخه شرکت ها و ادارات که نسخه تحت وب می باشد که روی سرور خود شرکت نصب خواهد شد . در این نسخه بنا بر نیاز و صحبت ها و توافق های انجام شده تعداد کاربران و ماژول های مورد استفاده مشخص شده و سامانه نصب می شود .

سامانه حقوقی شرکت ها شامل ماژول های دعاوی،قرارداد و املاک می باشد . دسترسی های ویژه و گزارشات متنوع و کاربردی از نکات خیلی مهم این نسخه می باشد . در صورت سفارش می بایست حتما با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.
طریقه نصب نرم افزار دفتر وکالت چه طوری است ؟
به دو طریق امکان پذیر است ، استفاده از سی دی نرم افزار و نصب اتوماتیک آن که به راحتی می تواند توسط خریدار صورت پذیرد و یکی هم دانلود فایل نصبی که باید از پشتیبان شرکت تهیه نمایید .

دقت نمایید در نسخه های ویندوزی قفل سخت افزاری باید به کیس با لب تاب شما متصل باشد .وگرنه نمی توانید به نرم افزار ورود نمایید .
آیا در صورتی که نرم افزار از روی سیستم ما پاک شود آیا امکان مجدد نصب ان وجود دارد ؟
بله حتما ، فقط کافی است سی دی را وارد سیستم کرده و مجددا نصب نمایید . نصب نرم افزار به صورت مجدد برای فرد خریدار جهت استفاده شخصی خودشان به صورت نامحدود وجود دارد .ولی نمی تواند ان را به وکیل یا فرد دیگری بدهد .
از چه راهی می توانم فیلم های اموزشی نرم افزار را دریافت کنم ؟
فیلم های آموزشی داخل سی دی نرم افزار وجود دارد ، در ضمن می توانید از پشتیبان شرکت تهیه فرمایید .
در صورت گم شدن یا معیوب شدن قفل سخت افزاری یا همان دانگل نرم افزار چه کاری باید انجام دهیم ؟
در صورتی که قفل سخت افزاری یا همان دانگل شما به هر دلیل معیوب شود و کار نکند ، بدون هیچ هزینه ای برای شما تعویض می شود و دارای گارانتی تعویض می باشد البته می بایست قفل قبلی را برای ما ارسال نمایید .

اما در صورتی که قفل را گم کنید می بایست یک نسخه جدید تهیه نمایید . البته شما می توانید با تیم فروش شرکت تماس گرفته تا در صورت امکان و اثبات مفقودی تخفیفات لازم را برای شما اعمال کنند .
ساعت کار تیم پشتیبانی به چه صورت می باشد ؟
پشتیبانی مشتریان برای شرکت از اهمیت وِزه ای برخودار است ، ساعت کار تیم پشتیبانی از هشت صبح الی نه شب می باشد . در خارج از این ساعت می توانید یک پیام در فضای مجازی برای ما ارسال کنید تا در صورت امکان مشکل شما را حل نماییم .
در چه صورت می توانیم از تخفیف های موجود در دادرس استفاده نماییم ؟
در صورتی که یک نفر جهت خرید نرم افزار معرفی کنید ، شش ماه تمدید مدت پشتیبانی رایگان دریافت میکنید .

در صورتی که یک ماه زودتر از مهلت مقرر پشتیبانی خود را تمدید نمایید ، دو ماه پشتیبانی رایگان دریافت میکنید .

در صورتی که برای پنج نفر از دوستان یا همکاران خود نرم افزار تهیه نمایید یک نرم افزار به صورت رایگان به فرد اصلی داده می شود .
پشتیبانی رایگان نرم افزار به چه صورت است و در برای تمدید آن چه اقدامی باید انجام داد ؟
از هنگام خرید نرم افزار تا یک سال ، پشتیبانی و به روز رسانی نرم افزار رایگان می باشد .

بعد از یک سال درصدی از مبلغ نرم افزار جهت تمدید پشتیبانی مجدد و به روز رسانی و ارائه ورژن های جدید نرم افزار انجام می شود . البته در صورت عدم تمدید پشتیبانی نرم افزار باطل نمی شود و از بین نمی رود و کاربر خریدار قادر به استفاده از نسخه قبلی می باشد .
نرم افزار چند وقت یک بار به روز می شود ؟
نرم افزار معمولا هر ماه به روز می شود ، هم امکانات آن و هم اطلاعات حقوقی داخل نرم افزار مثل قوانین ، آرا و نظرات ، تنقیحات جدید ،شاخص های تاخیر تادیه ، فرمول های محاسبات هزینه های دادرسی یا حق الوکاله و ...
آیا امکان تهیه نسخه پشتیبان از نرم افزار وجود دارد ؟
بله شما می توانید از منوی متفرقات > نسخه پشتیبانی اقدام به این امر نمایید . در ضمن فایل بکاپ را حتما داخل یک درایوی ذخیره نمایید که با تعویض یا خرابی ویندوز باز هم در دسترس باشد .

در صورتی که به هر دلیل خواستید نرم افزار را پاک کرده و یا ویندوز تعویض نمایید قبل از آن حتما اقدام به تهیه نسخه پشتیبان کنید و بعد از نصب مجدد این بکاپ گرفته شده را ریستور نموده و به اطلاعات قبلی خود بازگردید و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد .
نرم افزار دفاتر وکالت قابل شبکه بین منشی و وکیل نیز هستند ؟
بله در نسخه طلایی همین گونه است و می توانید در سیستم هایی که در یک شبکه هستند استفاده نمایید . این نسخه تا دو کاربر و دو سیستم به صورت شبکه را پشتیبانی می نماید .
آیا در نسخه موسسات یا داوری می توان کاربر یا وکیل به نرم افزار اضافه کرد ؟
بله امکان آن با پرداخت هزینه وجود دارد ، لطفا با قسمت فروش تماس حاصل نمایید .
آیا نرم افزاری مختص امور داوری هم دارید ؟
بله نرم افزار ویژه امور داوری نیز وجود دارد و دارای امکانات منحصر به فردی در این زمینه است که امکان ثبت پرونده های داوری ، قرارداد داوری ، ابلاغیه های آن ، رای و ... موجود می باشد .
آیا یک وکیل می تواند نرم افزار خود را به فرد دیگری واگذار کند ؟
همان طور که می دانید نرم افزار دارای قفل سخت افزاری می باشد . در صورتی که یک وکیل می خواهد مالکیت نرم افزار را به شخص دیگری واگذار کند در ابتدا باید با شرکت هماهنگ کند که قفل ایشان باطل شده و به شخص دیگری منتقل شود .

هزینه این کار معادل سی درصد هزینه روز آن نسخه از نرم افزار می باشد .
آیا در نرم افزار نقره ای یا طلایی می تواند دو وکیل از آن استفاده کند ؟
نرم افزار دفاتر وکالت فقط امکان اضافه کردن وکیل منفردا مجتمعا را دارد و چند وکیل نمی توانند از این نسخه استفاده کننند و ایراد شرعی نیز دارد

در صورتی که چند وکیل می خواهند از یک نسخه استفاده کنند باید نسخه موسسات را تهیه کنند .
آیا می توان اطلاعات مالی هم داخل نرم افزار ثبت کرد ؟
نرم افزار ، قابلیت ورود اطلاعات مالی پرونده ، مشاوره ، اجرت تنظیم اوراق و حتی متفرقه را دارد ، می توان سند حسابداری ثبت کرد و گزارشات مالی تهیه نمود . در آن می توان اطلاعات چک را ثبت کنیم و حتی به شما آلارم تاریخ سررسید چک نیز داده می شود .

در این نسخه می توان اطلاعات مربوط به تمبرهای باطل شده و هزینه های مربوط به اظهارنامه مالیاتی را نیز جمع اوری کنیم و به ما کمک بزرگی در این زمینه خواهد کرد
برای مشاهده آلارم های تقویم وکیل از طریق پیامک چه کاری باید انجام داد ؟
ابتدا باید از شرکت ، یک پنل پیامک به نام خودتان خریداری فرمایید . این پنل همیشگی و دائمی است و حتی می توانید جهت امور شخصی خود یا دفتر از ان استفاده نمایید .

سپس در نرم افزار دادرس در قسمت تنظیمات پیامک ، مشخصات مربوط به پنل خود را وارد نمایید . حالا شما می توانید در تمامی فرم هایی که آلارم به صورت پیامکی دارید از ان استفاده نمایید
آیا بانک قوانین شامل تنقیح و تغییرات قوانین هست ؟
در نسخه های نقره ای به بالا ، یک بانک کامل قوانین در نرم افزرار وجود دارد که شامل قوانین ، مقررات ، آرا و نظرات ،تنقیحات مربوط به قوانین ، قوانین فرعی ،اصلی و ... است ، حتی می توان با استفاده از جستجوی پیشرفته یک عبارت را داخل متن یا عناوین قانون و آرا جستجو و ماده قانونی مرتبط با آن را پیدا کرد .لازم به ذکر است این قوانین هفتگی آپدیت می شوند .
آیا امکان مشاهده ماده های مرتبط با محاسبات حقوقی در نرم افزار وجود دارد ؟
بله ، بعد از محاسبه هزینه دادرسی یا حق الوکاله یا ارث یا مهریه یا دیات یا .. علاوه بر مشاهده نتیجه ، شما می توانید ماده قانونی که با استناد به آن این عدد به دست آمده را مشاهده فرمایید .
شاخص های تاخیر تادیه اپدیت می شود ؟
شاخص ها و تمامی اطلاعات نرم افزار آپدیت شده و در ورژن هایی که ارائه می شود در اختیار کاربران نرم افزار قرار می گیرد .
نرم افزار موبایل دادرس قابلیت ورود اطلاعات هم دارد ؟
خیر ، فعلا فقط جنبه مشاهده و استفاده از امکانات آن را دارد ، دلیل اصلی آن فیلدهای زیادی است که اگر روی موبایل قرار گیرد استفاده از آن را برای کاربر مشکل میکند .
برای مشاهده اطلاعات پرونده ها و .. روی موبایل باید چه کاری انجام داد ؟
یک قسمت کاربردی هم که نیاز به اتصال موبایل به نرم افرار نسخه ویندوزی یا وب می باشد که باید حتما اطلاعات کاربر روی فضای ابری قرار بگیرد که حتما شرکت این کار را برای کاربر انجام میدهد . من بعد کاربر می تواند اطلاعات پرونده ها ، اوراق ، قراردادها یا تقویم و آلارم های خود را نیز روی موبایل هم مشاهده کند .
آیا امکان پیوست مدارک پرونده ها در این نرم افزار هست؟
بله شما می توانید در قسمت پرونده ، منضمات آن و اسکن اسناد و مدارک خود را ذخیره نمایید . تعداد و حجم فایل محدودیتی ندارد .
آیا امکان تنظیم قراردادمالی در نرم افزار هست؟
بله داخل نرم افزار شما می توانید قالب های پیش فرض قرارداد تنظیم و ثبت کنید ، سپس اطلاعات موکل و مبلغ در آن به صورت اتوماتیک پر می شود و شما می توانید آن را در سربرگ یا برگ سفید پرینت بگیرید .
آیا با استفاده از این نرم افزار از مراجعه به دفاتر خدمات قضایی بی نیاز می شوم ؟
شما می توانید ابلاغیه و گردش کار پرونده خود را اخذ و مشاهده نمایید ، می توانید دادخواست خود را تنظیم و داخل سامانه خودکاربردی ارسال نمایید . می توانید قرارداد وکالت داخل دادرس تنظیم کرده و به سایت عدل ایران ارسال نمایید .

تقریبا می توان گفت اکثر کارهای خود را داخل نرم افزار دادرس انجام دهید و در نتیجه می توان گفت کار را برای شما راحت تر و مکانیزه تر می کند .
در چه فرم هایی امکان ثبت آلارم و ارسال پیامک یاداوری برای وکیل یا موکل وجود دارد؟
پیامک یادآوری جلسات دادرسی و مهلت انقضای دادنام ، یادداشت ، قرار ملاقات ، وقت نظارت ، مشاوره ، تاریخ سررسید چک ، تشکیل پرونده برای وکیل یا موکل و ...